ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Prečo volanie nezlacnie

Národná obroda | 22.03.2005

Slová prezidenta Slovak Telecomu (ST) Miroslava Majoroša z rozhovoru pre Národnú obrodu (21.3.) potvrdili už aj predstavitelia alternatívnych operátorov. Výrazné zlacnenie volaní z pevných liniek sa konať nebude.

V centre záujmu alternatívnych spoločností budú firemní zákazníci. Spomedzi obyčajných smrteľníkov si voľbu operátora budú môcť uplatniť iba tí, ktorí prevolajú aspoň pár stoviek korún nad svoj bežný paušál. Takýchto ľudí je dnes už len pár. Vysoké sumy už asi nenájdete ani na faktúrach biznismenov bývajúcich vo vilových štvrtiach kdesi na okraji Bratislavy. V ich domácnostiach sa používa pevná linka len ako nutné zlo - v súvislosti s pripojením na rýchlejší internet. Keďže títo ľudia zostávajú v zamestnaní dlho do noci, volanie zo svojho "hniezdočka" nepotrebujú. Napriek tomu dokážu vygenerovať vysoké účty za telefonovanie, rovnako ich rodinní príslušníci, ale vo väčšine cez mobilné telefóny na mobilné telefóny.

Telefonovanie z pevných liniek je na ústupe. Môže za to nielen nástup nových technológií, ale aj toľkokrát spomínané ceny. Veď telefonovanie z mobilov na rozdiel od okolitých krajín je lacnejšie ako z klasických aparátov!

Možno len očakávať, že alternatívni operátori veľa vody s lacnejším telefonovaním pre domácnosti nenamútia. Vzhľadom na to, že len nastupujú na slovenský trh, nebudú môcť poskytnúť volania na rok zadarmo - čo by mohlo bežných Slovákov osloviť. Víťazne z týchto bojov odídu mobilní operátori.

Tuchscher Ľubomír

Späť | Domov