ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Od 1. augusta Slovak Telecom zvýši poplatky za prvé tri minúty telefonického pripojenia do internetu cez voľbu 019

Twist | 12.07.2004

A. KOZINKOVÁ, moderátorka: "Od 1. augusta zvýši Slovak Telecom poplatky za prvé tri minúty telefonického pripojenia do internetu cez voľbu 019. Alternatívni operátori to však odmietajú. Cez túto predvoľbu totiž ponúkajú tzv. telefonovanie cez internet. To zvyčajne netrvá dlhšie ako spomínané tri minúty. Koncom minulého týždňa preto požiadali Telekomunikačný úrad, aby sa týmto zdražovaním zaoberal."

Z. MEZENCEVOVÁ, redaktorka: "Spoločnosť Nextra tvrdí, že až 57 percent jej používateľov využíva iba prvé tri minúty pripojenia do internetu. Juraj ĎUROV z Nextry tvrdí, že aj keď by sa štandardne na hlasové služby nemalo využívať predčíslie 019. Robia tak preto, že stále neexistuje dohoda o prepojení sietí s Telecomom. Hovorca Slovak Telecomu Radoslav BIELKA argumenty Nextry odmietol s tým, že na internetové volanie sa nevzťahuje cenová regulácia."

R. BIELKA: "V argumentácii sa nehovorí o internetových volaniach v pravom zmysle slova, ale o službe hlasu prostredníctvom siete internet. Tieto volania trvajú do troch minút a to sú práve volania, ktoré sú predmetom istých sporov."

Z. MEZENCEVOVÁ: "Štatistiky Telecomu hovoria, že priemerné pripojenie trvá asi 18 minút a ľudia po novom ušetria 4 až 5 percent. Nextra tvrdí, že trojminútovým užívateľom vzrastie cena až o 138 percent. Hovorca Telekomunikačného úradu Roman VAVRO potvrdil, že od operátorov dostali podnet."

R. VAVRO: "Bohužiaľ, zatiaľ ešte nevieme k tomu dať akékoľvek stanovisko."

Z. MEZENCEVOVÁ: "Rozhodnutie Slovak Telecomu zdražiť 019-ku sa dotkne predovšetkým alternatívnych telekomunikačných operátorov a ich zákazníkov. Kým sa operátori nedohodnú na prepojovacích zmluvách s Telecomom, problémy okolo 019-ky budú pokračovať ďalej."

Späť | Domov