ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Telekomunikácie potrebujú až 6 mesiacov

Národná obroda | 23.05.2003

Slovenské telekomunikácie (ST) zrejme nebudú schopné splniť podmienky vyplývajúce zo schválenej poslaneckej novely telekomunikačného zákona. Ako uviedol viceprezident ST pre komunikáciu Ján Kondáš, ST nedokážu splniť 60-dňovú lehotu, ktorá plynie od schválenia novely týkajúcej sa poskytnutia miestnych vedení ostatným operátorom. Podľa J. Kondáša ST sú v súčasnosti schopné splniť túto podmienku za 6 mesiacov. "V ostatných európskych krajinách bola táto lehota v priemere 10 mesiacov." Ako ďalej zdôraznil, novela nebude viesť k zlacneniu internetu a ani k zvýšeniu jeho prístupnosti. Tomu by pomohlo napríklad zníženie cien počítačov.

Naproti tomu Asociácia telekomunikačných operátorov podporuje schválenú novelu telekomunikačného zákona a verí, že prezident SR zákon podpíše čo najskôr. Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení asociácie, poslanci NR SR schválením novely telekomunikačného zákona fakticky ukončili monopol v poskytovaní telekomunikačných služieb na Slovensku a vytvorili tak podmienky na plnohodnotný vstup SR do EÚ.

Parlament v stredu prijal návrh novely telekomunikačného zákona skupiny poslancov zo strán Smer, HZDS, SDKÚ a KSS, ktorá obsahuje ustanovenia o uvoľnenom prístupe k miestnemu vedeniu.

Späť | Domov