ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

NA SLOVENSKU BUDE MOŽNO PÔSOBIŤ TRETÍ MOBILNÝ OPERÁTOR

Správy STV | 28.11.2005

Ľ. BAJANÍK, moderátor: "Na Slovensku bude možno pôsobiť tretí mobilný operátor. O náš trh sa údajne zaujímajú tri veľké spoločnosti. Telekomunikačný úrad sa na túto možnosť pripravuje. Niektorí odborníci však pochybujú, či ďalšia firma skutočne príde. Konkurencia je podľa nich veľmi silná."

J. RUSNÁK, redaktor: "Slovensko už má za sebou tri neúspešné výberové konania na tretieho mobilného operátora. Napriek tomu telekomunikačný úrad pripravuje ďalšie. Tender chce spustiť v prvej polovici budúceho roka. Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií potvrdilo, že v hre sú spoločnosti, ktoré majú skúsenosti s trhom v okolitých krajinách. Ich záujem je údajne vážny."

Anton SMITKA, Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR: "Určite dobre si prerátali, že či sa im ten príchod na slovenský trh oplatí, alebo nie."

J. RUSNÁK: "Tretí operátor by po príchode na Slovensko musel vynaložiť miliardy do vybudovania siete. Odradiť by ho podľa odborníkov mohlo napríklad aj to, že mobil má na Slovensku už každý ôsmy obyvateľ."

Roman ZÁHOREC, redaktor Mobilmania.sk: "Náš trh je pomerne malý a priemerný výnos na jedného zákazníka je v rámci Európskej únie jeden z najnižších."

Vladimír ONDROVIČ, Asociácia telekomunikačných operátorov: "Ten priestor ešte stále na Slovensku aký-taký je."

J. RUSNÁK: "Telekomunikačný úrad verí, že záujemcov priláka nová možnosť pre slovenských zákazníkov. Od nového roka si pri zmene operátora budú môcť nechať svoje mobilné číslo. To uľahčí získavanie klientov."

Roman VAVRO, hovorca Telekomunikačného úradu: "Tretí mobilný operátor by mohol priniesť tlak na zvyšovanie kvality služieb a znižovanie cien."

J. RUSNÁK: "Telekomunikačný úrad zatiaľ nestanovil termín, dokedy by mali byť známe výsledky tendra. Odborníci sú presvedčení, že ak tretí mobilný operátor na Slovensko skutočne príde, skôr ako v roku 2007 služby poskytovať nezačne."

Späť | Domov