ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Štát podľa operátorov brzdí liberalizáciu

Národná obroda | 11.04.2003

Napriek tomu, že už osem alternatívnych operátorov rokuje so Slovenskými telekomunikáciami (ST), a.s., o prepojení pevnej hlasovej služby, väčšina z nich tvrdí, že sú stále na začiatku.

Jediným subjektom, ktorý údajne pokročil v rokovaniach a zmluvu o prepojení uzatvorí už v apríli, je DialTelecom. Informovala o tom Asociácia telekomunikačných operátorov (ATO). ATO zároveň vyjadrila podporu novele telekomunikačného zákona predkladanej skupinou poslancov za SDKÚ, Smer, HZDS a KSS.

Podľa asociácie má táto novela zmysel, aj keby platila len tri mesiace, keďže nový zákon o elektronických komunikáciách by mal podľa ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií začať platiť 1. januára 2004, najneskôr však 1. mája 2004. Zo strany jednotlivých alternatívnych operátorov padli aj názory, že štát úmyselne brzdí liberalizáciu, keďže sa podstatnou časťou podieľa na vlastníctve ST a je možné, že sa v privatizačnej zmluve zaviazal dodržiavať určité podmienky, ktoré by sa mohli vstupom konkurencie porušiť.

Späť | Domov