ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Rádiožurnál Slovenského rozhlasu 12:00

Rádio Slovensko | 12.07.2004

Slovak Telecom začína od augusta s novou formou internetového pripojenia na báze klasického vykrúcaného internetu, tzv. dael-up pripojenia. Ide o program rodinného internetu. Okrem toho sa zmenia aj tarify za volanie do internetu, proti ktorým sa však ohradila Asociácia telekomunikačných operátorov. Viac už Boris Chmel.

Podľa hovorcu Slovak Telecom Radoslava Bielku, nebudú musieť používatelia nového programu Rodinný internet kontrolovať čas strávený na internete, ani objem prenesených dát a to v čase od 16.-7:00 hodiny. Dôvody tohto kroku vysvetľuje

Radoslav Bielka, hovorca Slovak Telecom-u, Bratislava: "Robili sme isté prieskumy správania sa zákazníkov a z tých prieskumov nám vyšlo to, že zákazníci sa pomerne silno kontrolujú pri pripájania do internetu."

Čo podľa neho výrazne ovplyvňuje ich možnosti surfovania. Na druhej strane používatelia klasického dael-upového pripojenia budú platiť za prvé tri minúty viac ako doteraz. Proti tomu sú však predstavitelia Asociácie telekomunikačných operátorov. Ako spresňuje člen Juraj Ďurov, člen Asociácie telekomunikačných operátorov, existujú dva dôvody, prečo tak Slovak Telecom robí.

Juraj Ďurov, člen Asociácie telekomunikačných operátorov, Bratislava: "Jeden je opäť likvidácia služieb. Typické hlasové hovory trvajú pod tri minúty, to znamená zdraženie práve prvých troch minút je jasným dôvodom, že to takýmto spôsobom robí. To zdraženie sa vlastne dotkne celej komunity internetových používateľov, radovo hovoríme okolo 150 tisíc zákazníkov."

Podľa Juraja Ďurova to bude mať takýto výsledok.

Juraj Ďurov, člen Asociácie telekomunikačných operátorov, Bratislava: "Slovak Telecom na tomto administratívnom zdražení cien zarobí za rok viac ako 150 mil. korún."

Čiže podľa Asociácie telekomunikačných operátorov ide o pokus ohroziť telefonovanie cez internet a zdražiť internet všetkým používateľom.

Vladimír Ondrovič, predseda Asociácie telekomunikačných operátorov, Bratislava: "Niektoré spoločnosti podali podnet na Telekomunikačný úrad, aby zahájil správne konanie, aby dal predbežné opatrenie."

Juraj Ďurov, člen Asociácie telekomunikačných operátorov, Bratislava: "Dúfame, že po analýze budú schopní a ochotní v tom veľmi krátko čase, do 1. augusta s tým niečo spraviť."

Doplnil Juraj Ďurov. Stanovisko TÚ k problematike sa nám napriek snahe nepodarilo získať.

Späť | Domov