ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Infoexpres

Rádio Expres | 04.12.2003

Na Slovensku sa dá zatiaľ telefonovať vo verejnej sieti len cez Slovenské telekomunikácie. Aj keď viacerí alternatívni operátori majú licencie na poskytovanie hlasovej služby, zatiaľ nepodpísali s dominantným operátorom zmluvu o prenájme telefónnych vedení. Po niekoľkomesačnom snažení včera podpísali prvú zmluvu. So Slovenskými telekomunikáciami ju podpísala spoločnosť Konspek Telekom. Podľa ostatných operátorov sa však zatiaľ situácia nezlepšuje. Zmluva sa totiž týka prepojenia domácich a zahraničných operátorov a nie služby konečným užívateľom. Ponuka Slovenských telekomunikácií podľa predsedu Asociácie telekomunikačných operátorov Vladimíra Ondroviča je neprijateľná.

Vladimír Ondrovič, predseda Asociácie telekomunikačných operátorov: "Keď sa zráta tá cena, ktorú ponúkajú Slovenské telekomunikácie alternatívnym operátorom na poskytovanie ekvivalentnej služby, tak vlastne tá cena sa šplhá do výšky, za ktorú poskytujú Slovenské telekomunikácie túto službu konečnému užívateľovi. To znamená, že alternatívnemu operátorovi sa nevyplatí takúto službu poskytovať, pretože by ju musel dotovať."

Zvýšenie konkurencie na telekomunikačnom trhu závisí od zákona o elektronických komunikáciách, o ktorom rokuje Národná rada.

Späť | Domov