ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

www.liberalizacia.sk - čo prináša liberalizácia telekomunikačného trhu?

Info z domova | Patrik Krauspe
01.06.2004 | Čítalo: 8099 | Diskusia: 2

Liberalizácia telekomunikačného trhu na Slovensku je často spomínaná téma, avšak zložitosť problematiky často spôsobuje, že verejnosť nemá možnosť vytvoriť si predstavu o konkrétnych výhodách, ktoré jej liberalizácia prinesie. Preto sa spoločnosť GTS Slovakia rozhodla vytvoriť internetovú stránku liberalizacia.sk, ktorá si kladie za úlohu jednoduchými slovami objasniť, aké kroky liberalizáciu sprevádzajú, čo prináša užívateľom a ako v skutočnosti prebieha či neprebieha na Slovensku v porovnaní s inými krajinami. Iniciatíva spoločnosti GTS Slovakia je vedená snahou začať poskytovať v Slovenskej republike v čo najkratšej dobe alternatívne telekomunikačné služby v hlasovej sieti podobne, ako to už dlhšie robí v ČR jej sesterská spoločnosť GTS Czech.

Na webovej stránke nájdete množstvo informácií súvisiacich s liberalizáciou a vytvorením konkurenčného prostredia v oblasti elektronických komunikácií. Stránka je prehľadne delená do niekoľkých sekcií: V sekcii OTÁZKY nájdete odpovede na základné problémy súvisiace s liberalizáciou - prečo liberalizácia telekomunikačného trhu, je liberalizácia určená len pre firemných zákazníkov, je liberalizácia proti záujmom bývalého monopolu, a podobne. V časti SLOVNÍK autori stránky vysvetľujú základné pojmy z oblasti elektronických komunikácií a jej liberalizácie, ako napríklad digitalizácia siete, rebalancovanie cien, univerzálna služba atď. Sekcia V ZAHRANIČÍ prináša aktuálne informácie z fungovania liberálneho telekomunikačného prostredia v zahraničí. V sekcii DOKUMENTY autori zverejňujú dokumenty, ktoré pomôžu návštevníkom získať obraz o priebehu liberalizácie na Slovensku. A napokon v sekcii LINKY nájdete odkazy na zaujímavé stránky z oblasti liberalizácie telekomunikačného trhu, ako napríklad RIO Českého Telekomu, stránku Telekomunikačného úradu a podobne.

Navštívte stránku www.liberalizacia.sk!

Späť | Domov