ATO

Medzinárodné telekomunikačné fórum ATO 2007 | 20.november 2007, Primaciálny palác - Zrkadlová sieň, Bratislava | Motto: Nové technológie, nové služby, nové trendy, nové príležitosti

Druhé neformálne stretnutie s novinármi

Podujatia |
08.04.2003 | Čítalo: 8142 | Diskusia: 0

8. apríla 2003 Asociácia telekomunikačných operátorov zorganizovala v poradí už druhé Neformálne stretnutie s novinármi, ktoré sa uskutočnilo v Café Online na Obchodnej ulici v Bratislave v čase 14:30 až 16:30. Diskutovalo sa najmä o problémoch súvisiacich s novelizáciou zákona o telekomunikáciách, prepojovaním so Slovenskými telekomunikáciami a pod.

Prítomní zástupcovia 11 spoločností (členovia ATO) sa aktuálne vyjadrili k danej problematike a zapájali sa do dikusie. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia redakcií TASR, SITA, Televízia TA3, Rádio Expres, Rádio Twist, Rádio Slobodná Európa, eFocus, PC Revue, SME a Pravda.

Zástupcovia ATO sa novinárom snažili popísať vývoj na slovenskom telekomunikačnom trhu, ktorý ukazuje, že v súčasnosti platné znenie telekomunikačného zákona o telekomunikáciách nerieši viaceré otázky liberalizácie a predovšetkým nespĺňa jej kľúčové podmienky. Zároveň zástupcom médií vysvetľovali problematiku povinnej predvoľby operátora, neviazaný prístup k miestnym vedeniam, ako aj návrh na zvýšenie pokút pre dominantného operátora, ktorý je súčasťou poslaneckej novely telekomunikačného zákona.

Nakoľko akcia zaznamela úspech, budeme v jej organizovaní pokračovať. Zakaždým sa bude dikutovať o aktuálnej problematike telekomunikačného trhu.

Späť | Domov